Daha Fazla Bilgi

(0212) 438 55 06

ALLOBLAST®

ALLOBLAST® Nedir? Ne Değildir

ALLOBLAST®, yenidoğan sünnet derisinden elde edilen fibroblast hücrelerinin, yüksek teknolojiye sahip laboratuvar ortamında, biyomühendislik teknikleri ile çoğaltılarak kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilmesine dayanan allojenik bir uygulama yöntemidir.

ALLOJENİK FİBROBLAST ÜRETİMİ

Yüksek teknoloji sistemine sahip GMP onaylı sıfır partikül laboratuvarda, milyonlarca yeni fibroblast hücresinin çoğalması sağlanır. Bu işlem FDA onay çerçevesinde fibroblast üretim tekniğine özgü kritik prosesler dahilinde gerçekleştirilir. Üretilen fibroblast hücreleri Sağlık Bakanlığı’nın ve Avrupa Standartları’nın belirlemiş olduğu kalite kontrol süreçlerinden geçerek uygulamaya hazır hale gelir.

ALLOBLAST® Uygulama

Hasta kliniğe gelir, cildi topikal anestezik krem ile uyuşturulur. ALLOBLAST® hastanın istenilen bölgesine enjekte edilir. ALLOBLAST® tedavisinin diğer tedavilerden çok farklı olduğu, kolajen ve elastin sentezleyen fibroblast hücrelerini içerdiği unutulmamalıdır.

FIBROCELL® Uygulaması ile Arasındaki Fark Nedir?

FIBROCELL®, kişinin kendi dokusundan elde edilen: otolog bir uygulamadır.

ALLOBLAST® Uygulaması Tüm Vücut Bölgelerine Uygulanabilir.

Yüz, boyun, dekolte, üst göz kapağı, göz çevresi, üst kol, üst bacak, saçlı deri, el üstü, yara ve yanık... kısaca deri ile korunma altına alınmış tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

ALLOBLAST® ve FIBROCELL® Kaç Seanslık Uygulamalardır?

FIBROCELL® uygulaması için hastaların, ilki doku alımı, diğer üçü ise yine üçer haftalık aralıklarla olacak şekilde toplamda 4 kez klinik ziyareti gerçekleştirmesi gerekmektedir.
ALLOBLAST® UYGULAMASI İSE TEK SEANSTIR!

ALLOBLAST® İçeriğinde Bulunan Fibroblastlar:

* Yara iyileşme sürecine katkıda bulunur,
* Kolajen, elastin ile glikozaminoglikan gibi majör proteinlerin sentezini arttırır,
* Neovaskülarizasyonu destekler.

Kök hücre uygulamaları her hasta için Sağlık Bakanlığı tarafından ayrı izne tabiidir. Hasta başı izin alınmadan yapılması suçtur.
Bu nedenle web sitesinde yer alan ürünler için kök hücre tanımı kullanılmamalıdır.
FIBROCELL® ve ALLOBLAST ® uygulamaları fibroblast hücresi uygulamalarıdır.